O nas!

Firma BRESS istnieje na rynku od 1995.  Świadczymy usługi w szeroko pojętej branży instalacji teletechnicznych oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych – Gaszenie Mgłą. Zasadą naszej działalności jest zapewnienie klientom wsparcia przez całe „życie” wdrażanych systemów, a więc od fazy projektowej, przez realizacje inwestycji do obsługi serwisowej po wdrożeniu.

Naszym głównym zakresem działań przez większość lat była realizacja projektów systemów teletechnicznych i teleinformatycznych. W tym w ramach ochrony ppoż Systemów Sygnalizacji Pożaru SAP, Dźwiękowych Systemów Ostrzegawczych DSO, czy stałych urządzeń gaśniczych SUG. Mamy za sobą bardzo wiele zakończonych sukcesem projektów realizowanych na różnego rodzaju obiektach. Od centrów handlowych i marketów, przez fabryki przemysłowe i centrale logistyczne, do hoteli, budynków biurowych i administracji państwowej. Wieloletnie doświadczenie  w działaniu na rynku i jego analiza pod względem potrzeb w zakresie ochrony ppoż  Doprowadziły nas do przekonania, iż coraz bardziej istotne dla firm i instytucji jest nie tylko szybkie wykrycie i informacja o powstaniu pożaru, ale również jego zwalczanie w możliwie wczesnych fazach. Istniejące na rynku systemy gaszeniowe  np. tryskaczowe lub gazowe mają swoje ograniczenie co do możliwości zastosowania, a przy ty są instalacjami  bardzo kosztownymi.

Nasze poszukiwania skierowane zostały więc w nowym, innym niż dotychczasowe kierunku. Zależało nam na znalezieniu rozwiązania o wysokiej skuteczności, przy stosunkowo prostej konstrukcji i dużej niezawodności z zachowaniem dużo lepszego niż dotychczasowe rozwiązania stosunku efektu do ceny. Okazało się, że optymalnym rozwiązaniem mogą być systemy oparte o niskociśnieniową mgłę wodną i na tą technologie zwróciliśmy naszą uwagę.

W działaniach projektowo-wykonawczych inżynierowie, informatycy naszego przedsiębiorstwa szczególnie w fazie przedprojektowej służą doradztwem technicznym. Proponujemy rozwiązania, najbardziej optymalne dla indywidualnych wymagań , stanowiące podstawy przyszłego projektu. Zespół projektantów formalizuje ustalenia przedstawiając gotowe do realizacji projekty techniczne – spełniające wszelkie wymagania Odbiorcy. Ponadto pozostające w zgodności z obowiązującymi regulacjami prawnymi. Wykonawstwo systemów wraz z ich uruchomieniem stanowi domenę naszych służb instalacyjnych zarządzanych profesjonalną kadrą, która w przyszłości zapewni opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.